Pulsus

Doświadczenie zdobyte podczas konstruowania najlepszego modelu Pulsare posłużyło do zbudowania zdecydowanie tańszego modelu Pulsus.

To drugi przedwzmacniacz w ofercie firmy Avid, wykorzystujący wiele rozwiązań konstrukcyjnych z wyższych modeli takich jak funkcjonalność czy osobne zasilanie.
 
Model Pulsus został zaprojektowany od podstaw. Jest to konstrukcja niezbalansowana, lecz w dalszym ciągu charakteryzująca się bardzo niskimi szumami. Zniekształcenia w paśmie audio są bardzo małe, dzięki czemu uzyskano niezwykle przestrzenne i muzykalne brzmienie charakterystyczne dla przedwzmacniaczy marki Avid.
 
Pulsus został skonstruowany w oparciu o wysokiej jakości elementy dyskretne. Wejścia i wyjścia w standardzie RCA zostały dodatkowo pozłocone. Ustawienie parametrów wkładki takich jak wzmocnienie,rezystancja czy pojemność dają się łatwo zmieniać z panelu na spodzie urządzenia, co w dużym stopniu upraszcza obsługę.
 
Pasywny układ RIAA (z korekcją Neuman HF) wykorzystuje kondensatory klasy High-End, dzięki czemu uzyskuje się bardzo wysoką wierność dźwięku. Zewnętrzny wysoko stabilizowany zasilacz zapewnia, wydajną prace układu oraz izolację od zakłóceń sieciowych.
 
Pulsus w całości został zaprojektowany oraz jest produkowany w zakładach AVID w UK. Wszystkie procesy produkcyjne, począwszy od produkcji płytek drukowanych, eleganckiej i solidnej obudowy, poprzez kontrolę jakości i pomiary, są pod ścisłą kontrolą brytyjskiego producenta, w celu zapewnienia wyśmienitego dźwięku i wysokiej niezawodności, dającej możliwość długiego użytkowania.
 
 
Dane techniczne
Sygnał/ szum: <-81dB MM, <-67dB MC
Zniekształcenia: < 0,001%
Krzywa RIAA: 5Hz - 70kHz +/-0,5dB
Wzmocnienie: 48B - 60dB - 70dB
Wybór rezystancji: 100R - 300R - 500R - 1k - 5k - 10k - 47k
Wybór pojemności: 100pf - 200pf - 500pf
Zasilacz: stabilizowany transformator 35VA
Zasilanie: 100-240V AC, 50/60Hz (zależnie od kraju), pobór prądu maks. 10W
Wymiary: 120mm x 220mm x 70mm (oba urządzenia)
Waga netto: Przedwzmacniacz 1kg, zasilacz 1,7kg
Waga brutto: 4kg
Opakowanie: 340mm x 330mm x 130mm

Pellere

Konstrukcja Pellere bazuje na naszym pierwszym i najlepszym przedwzmacniaczu gramofonowym - Pulsare II. Pozycjonuje się on pomiędzy Pulsare i Pulsus.

Podobnie jak Pulsare, Pellere posiada uklad w pelni zbalansowany na niskoszumnych podzespolach wysokiej jakości. Bardzo małe zniekształcenia w paśmie audio powoduja, że urzadzeniu nigdy nie brak przestrzeni muzycznej i impetu. 

Wejścia i wyjścia znajdują siś na tylnej ściance i zrealizowane są na gniazdach RCA i XLR. Wszystkie regulacje: wzmocnienie, rezystancja i pojemność ustawiane sa na spodniej płycie za pomocą wysokiej jakości przełączników. Duży zakres regulacji pozwala dopasować parametry do praktycznie wszystkich oferowanych na rynku wkładek. 

Pasywny układ korekcji RIAA (z korekcją Neumann HF), wykorzystujący wysokiej jakości kondensatory, przyczynia sie do uzyskania wiernej reprodukcji dźwięku, a zewnętrzny stabilizowany zasilacz o mocy 300VA dostarcza do każdego kanału stabilne napiecie.
 

Pulsare II stworzony zostal w naszych własnych zakladach, poczawszy od złożenia płytek PCB, poprzez testy i kontrolę jakości, na eleganckiej obudowie kończąc. Wszystko to zapewnia długotrwałe użytkowanie, jakie daje niezawodny sprzęt, pozwalając odbiorcy nie tylko słuchać, ale wręcz doświadczać w pełni potencjalu, który kryje w sobie dźwiek odtwarzany z nośników winylowych. 

 
Dane techniczne
Sygnał/ szum: <-81dB MM, <-67dB MC
Zniekształcenia: < 0,001%
Krzywa RIAA: 5Hz - 70kHz +/-0,5dB
Wzmocnienie: 40dB - 50dB - 60dB - 70dB
Wybór rezystancji: 10R - 30R - 100R - 300R - 500R - 1k - 5k - 10k - 47k
Wybór pojemności: 100pf - 200pf - 500pf - 1,5nf - 10nf - 20nf
Zasilacz: stabilizowany transformator 300VA
Zasilanie: 100-240V AC, 50/60Hz (zależnie od kraju), pobór prądu maks. 10W
Wymiary: 290mm x 240mm x 100mm (oba urządzenia)
Waga netto: Przedwzmacniacz 3,8kg, zasilacz 6,4kg
Waga brutto: 12kg
Opakowanie: 360mm x 310mm x 290mm

 

Przedwzmacniacz gramofonowy Pulsare II

 

Pulsare II to bardzo zaawansowany technicznie i brzmieniowo przedwzmacniacz firmy AVID. Wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym użytkownikom topowych gramofonów, którzy, niejednokrotnie nie mieli okazji przekonać się, jak naturalnie i z jaką energią jest w stanie zagrać ich gramofon. Jest on również kontynuacją założeń konstrukcyjnych poczynionych w gramofonach firmy AVID, w których największy nacisk położono na niewiarygodną jakość prawdziwego analogowego brzmienia.
 
Opierając się na tych podstawowych założeniach, konstrukcja Pulsare II jest całkowicie zbalansowana co jest rzadkością w tym segmencie urządzeń. Dzięki temu, poziom zniekształceń jak i szumów własnych jest na wyjątkowo niskim poziomie a szybkość narastania sygnału zaskakująco wysoka. Śmiało można stwierdzić, że jakość urządzenia pretenduje do miana studyjnego.
 
Do produkcji Pulsare II wykorzystano najwyższej jakości komponenty, dzięki którym uzyskano wierność dźwięku nieporównywalną z urządzeniami w tym przedziale cenowym. Fazowość sygnału nie zostaje zachwiana  na żadnym etapie wzmocnienia. Dla każdej sekcji regulacji zastosowano osobny zestaw mikroprzekaźników. Wejścia i wyjścia zrealizowano w pozłacanym standardzie XLR i RCA.
 
Podczas gdy układ pracuje w pełni zbalansowanym trybie, sygnał na wyjściu i wejściu w zależności od wyboru może być symetryczny lub niesymetryczny. Tryb pracy jak również parametry wkładki takie jak pojemność, rezystancja i wzmocnienie można łatwo regulować dzięki rozbudowanemu panelowi przedniemu, na którym znajduje się zestaw przełączników obrotowych sterujący mikroprzekaźnikami. Dodatkowo dla odcięcia niechcianych częstotliwości poniżej 20Hz wprowadzono odłączalny filtr subsoniczny oraz przełącznik pracy mono.
 
Pasywny układ RIAA (z korekcją Neuman HF) wykorzystuje kondensatory klasy High-End, dzięki czemu uzyskuje się bardzo wysoką wierność dźwięku. Zewnętrzny wysoko stabilizowany podwójny zasilacz 300VA, zapewnia wydajną prace układu, niezależne zasilanie każdego kanału oraz izolację od zakłóceń sieciowych.
 
Pulsus w całości został zaprojektowany oraz jest produkowany w zakładach AVID w UK. Wszystkie procesy produkcyjne, począwszy od produkcji płytek drukowanych, eleganckiej i solidnej obudowy, poprzez kontrolę jakości i pomiary, są pod ścisłą kontrolą brytyjskiego producenta, w celu zapewnienia wyśmienitego dźwięku i wysokiej niezawodności, dającej radość długiego i komfortowego użytkowania.
 
Pulsare II to przedwzmacniacz o niebywałym potencjale. Dzięki niemu w pełni można docenić wartość swojego gramofonu.
 
Dane techniczne
Sygnał/ szum: <-81dB MM, <-67dB MC
Zniekształcenia: < 0,001%
Krzywa RIAA: 5Hz - 70kHz +/-0,5dB
Wzmocnienie: 40dB - 50dB - 60dB - 70dB
Wybór rezystancji: 10R - 30R - 100R - 300R - 500R - 1k - 5k - 10k - 47k
Wybór pojemności: 100pf - 200pf - 500pf - 1,5nf - 10nf - 20nf
Zasilacz: podwójnie stabilizowany transformator 300VA
Zasilanie: 100-240V AC, 50/60Hz (zależnie od kraju), pobór prądu maks. 10W
Wymiary: 290mm x 240mm x 100mm (oba urządzenia)
Waga netto: Przedwzmacniacz 3,8kg, zasilacz 6,4kg
Waga brutto: 12kg
Opakowanie: 360mm x 310mm x 290mm

 

 

Pellar

Wprowadzając na rynek przedwzmacniacz Pellar, bliskiego krewnego Pulsusa, firma Avid daje możliwość posiadania sprzętu tej marki sprowadzając go do zupełnie innego poziomu cenowego. Co niezwykłe przy tej cenie, wyposażono go w trzy opcje wzmocnienia dla wkładek typu MM oraz MC o niskim i wysokim sygnale wyjściowym. 

Pellar to sprzęt niezbalansowany, który jednak utrzymuje szumy na bardzo niskim poziomie, nawet przy zintegrowanym systemie zasilania. Zniekształcenia dźwięku w całym paśmie audio są wyjątkowo małe, co wraz z idealnym dopasowaniem sygnałowym wejścia nadaje sprzętowi charakteru, który łączy wszystkie elektroniczne projekty AVID.

Przy konstrukcji Pellara wykorzystano tej same wysokiej jakości komponenty, z których składa się Pulsus, w tym pozłacane złącza RCA, a nastawy wzmocnienia równie łatwo można regulować u spodu obudowy.

Wartości rezystancji wkładek ustawiono na poziomie 47k, co odpowiada specyfikacji wkładek MM. Na tylnym panelu znajdują się dodatkowe złącza RCA, za pomocą których można ustawić rezystancję odpowiednią dla danej wkładki.

Również w tym modelu wykorzystano pasywne układy RIAA (z korekcją Neumann HF) oraz wysokiej jakości kondensatory, co przyczynia się do utrzymania wierności odtwarzania dźwięku.

Nowy zintegrowany układ zasilania, dostarczając wysoko stabilizowanego napięcia zasilającego, zapewnia stabilną pracę całego przedwzmacniacza.

W dbałości o wysokie standardy jakości, Pellar produkowany jest w zakładach AVID w Anglii, począwszy od złożenia płytek PCB, poprzez testy i kontrolę jakości, na eleganckiej obudowie kończąc. Wszystko to sprawia, że wynikiem jest atrakcyjny sprzęt audio o wyjątkowej cenie.

Dane techniczne
 
Sygnał/ szum: <-81dB MM, <-67dB MC
Zniekształcenia: < 0,001%
Krzywa RIAA: 5Hz - 70kHz +/-0,5dB
Wzmocnienie: 48dB - 60dB - 70dB
Wybór rezystancji: 47kOhm - przełączana
Wybór pojemności: 100pf
Zasilacz: stabilizowany transformator 24VA
Zasilanie: 100-240V AC, 50/60Hz (zależnie od kraju), pobór prądu maks. 10W
Wymiary: 120mm x 230mm x 70mm
Waga netto: 1,6kg
Waga brutto: 2,2kg
Opakowanie: 305mm x 250mm x 110mm

 

Copyright © 2013 Intrada s.c. | Wykonanie: Joomla :: Solmedia.pl
Intrada s.c.
ul. Szewska 18a
61-760 Poznań
Poland

Odwiedź nas.

www.hiendcorner.pl >

Napisz.

info@intrada.pl >

Zadzwoń.

+ 48 61 6624098