Pellar

Wprowadzając na rynek przedwzmacniacz Pellar, bliskiego krewnego Pulsusa, firma Avid daje możliwość posiadania sprzętu tej marki sprowadzając go do zupełnie innego poziomu cenowego. Co niezwykłe przy tej cenie, wyposażono go w trzy opcje wzmocnienia dla wkładek typu MM oraz MC o niskim i wysokim sygnale wyjściowym. 

Pellar to sprzęt niezbalansowany, który jednak utrzymuje szumy na bardzo niskim poziomie, nawet przy zintegrowanym systemie zasilania. Zniekształcenia dźwięku w całym paśmie audio są wyjątkowo małe, co wraz z idealnym dopasowaniem sygnałowym wejścia nadaje sprzętowi charakteru, który łączy wszystkie elektroniczne projekty AVID.

Przy konstrukcji Pellara wykorzystano tej same wysokiej jakości komponenty, z których składa się Pulsus, w tym pozłacane złącza RCA, a nastawy wzmocnienia równie łatwo można regulować u spodu obudowy.

Wartości rezystancji wkładek ustawiono na poziomie 47k, co odpowiada specyfikacji wkładek MM. Na tylnym panelu znajdują się dodatkowe złącza RCA, za pomocą których można ustawić rezystancję odpowiednią dla danej wkładki.

Również w tym modelu wykorzystano pasywne układy RIAA (z korekcją Neumann HF) oraz wysokiej jakości kondensatory, co przyczynia się do utrzymania wierności odtwarzania dźwięku.

Nowy zintegrowany układ zasilania, dostarczając wysoko stabilizowanego napięcia zasilającego, zapewnia stabilną pracę całego przedwzmacniacza.

W dbałości o wysokie standardy jakości, Pellar produkowany jest w zakładach AVID w Anglii, począwszy od złożenia płytek PCB, poprzez testy i kontrolę jakości, na eleganckiej obudowie kończąc. Wszystko to sprawia, że wynikiem jest atrakcyjny sprzęt audio o wyjątkowej cenie.

Dane techniczne
 
Sygnał/ szum: <-81dB MM, <-67dB MC
Zniekształcenia: < 0,001%
Krzywa RIAA: 5Hz - 70kHz +/-0,5dB
Wzmocnienie: 48dB - 60dB - 70dB
Wybór rezystancji: 47kOhm - przełączana
Wybór pojemności: 100pf
Zasilacz: stabilizowany transformator 24VA
Zasilanie: 100-240V AC, 50/60Hz (zależnie od kraju), pobór prądu maks. 10W
Wymiary: 120mm x 230mm x 70mm
Waga netto: 1,6kg
Waga brutto: 2,2kg
Opakowanie: 305mm x 250mm x 110mm

 

Copyright © 2013 Intrada s.c. | Wykonanie: Joomla :: Solmedia.pl
Intrada s.c.
ul. Szewska 18a
61-760 Poznań
Poland

Odwiedź nas.

www.hiendcorner.pl >

Napisz.

info@intrada.pl >

Zadzwoń.

+ 48 61 6624098