Przedwzmacniacz gramofonowy Pulsare II

 

Pulsare II to bardzo zaawansowany technicznie i brzmieniowo przedwzmacniacz firmy AVID. Wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym użytkownikom topowych gramofonów, którzy, niejednokrotnie nie mieli okazji przekonać się, jak naturalnie i z jaką energią jest w stanie zagrać ich gramofon. Jest on również kontynuacją założeń konstrukcyjnych poczynionych w gramofonach firmy AVID, w których największy nacisk położono na niewiarygodną jakość prawdziwego analogowego brzmienia.
 
Opierając się na tych podstawowych założeniach, konstrukcja Pulsare II jest całkowicie zbalansowana co jest rzadkością w tym segmencie urządzeń. Dzięki temu, poziom zniekształceń jak i szumów własnych jest na wyjątkowo niskim poziomie a szybkość narastania sygnału zaskakująco wysoka. Śmiało można stwierdzić, że jakość urządzenia pretenduje do miana studyjnego.
 
Do produkcji Pulsare II wykorzystano najwyższej jakości komponenty, dzięki którym uzyskano wierność dźwięku nieporównywalną z urządzeniami w tym przedziale cenowym. Fazowość sygnału nie zostaje zachwiana  na żadnym etapie wzmocnienia. Dla każdej sekcji regulacji zastosowano osobny zestaw mikroprzekaźników. Wejścia i wyjścia zrealizowano w pozłacanym standardzie XLR i RCA.
 
Podczas gdy układ pracuje w pełni zbalansowanym trybie, sygnał na wyjściu i wejściu w zależności od wyboru może być symetryczny lub niesymetryczny. Tryb pracy jak również parametry wkładki takie jak pojemność, rezystancja i wzmocnienie można łatwo regulować dzięki rozbudowanemu panelowi przedniemu, na którym znajduje się zestaw przełączników obrotowych sterujący mikroprzekaźnikami. Dodatkowo dla odcięcia niechcianych częstotliwości poniżej 20Hz wprowadzono odłączalny filtr subsoniczny oraz przełącznik pracy mono.
 
Pasywny układ RIAA (z korekcją Neuman HF) wykorzystuje kondensatory klasy High-End, dzięki czemu uzyskuje się bardzo wysoką wierność dźwięku. Zewnętrzny wysoko stabilizowany podwójny zasilacz 300VA, zapewnia wydajną prace układu, niezależne zasilanie każdego kanału oraz izolację od zakłóceń sieciowych.
 
Pulsus w całości został zaprojektowany oraz jest produkowany w zakładach AVID w UK. Wszystkie procesy produkcyjne, począwszy od produkcji płytek drukowanych, eleganckiej i solidnej obudowy, poprzez kontrolę jakości i pomiary, są pod ścisłą kontrolą brytyjskiego producenta, w celu zapewnienia wyśmienitego dźwięku i wysokiej niezawodności, dającej radość długiego i komfortowego użytkowania.
 
Pulsare II to przedwzmacniacz o niebywałym potencjale. Dzięki niemu w pełni można docenić wartość swojego gramofonu.
 
Dane techniczne
Sygnał/ szum: <-81dB MM, <-67dB MC
Zniekształcenia: < 0,001%
Krzywa RIAA: 5Hz - 70kHz +/-0,5dB
Wzmocnienie: 40dB - 50dB - 60dB - 70dB
Wybór rezystancji: 10R - 30R - 100R - 300R - 500R - 1k - 5k - 10k - 47k
Wybór pojemności: 100pf - 200pf - 500pf - 1,5nf - 10nf - 20nf
Zasilacz: podwójnie stabilizowany transformator 300VA
Zasilanie: 100-240V AC, 50/60Hz (zależnie od kraju), pobór prądu maks. 10W
Wymiary: 290mm x 240mm x 100mm (oba urządzenia)
Waga netto: Przedwzmacniacz 3,8kg, zasilacz 6,4kg
Waga brutto: 12kg
Opakowanie: 360mm x 310mm x 290mm

 

 

Copyright © 2013 Intrada s.c. | Wykonanie: Joomla :: Solmedia.pl
Intrada s.c.
ul. Szewska 18a
61-760 Poznań
Poland

Odwiedź nas.

www.hiendcorner.pl >

Napisz.

info@intrada.pl >

Zadzwoń.

+ 48 61 6624098