przedwzmacniacze

Nagra VPS
 
Przedwzmacniacz gramofonowy VPS zbudowany jest w oparciu o światowej sławy przedwzmacniacz PL-P. Wbudowany w tradycyjną obudowę ze szczotkowanego aluminium oraz o identycznych wymiarach jak przedwzmacniacze i odtwarzacze CD ten przedwzmacniacz gramofonowy o dwóch wejściach jest przeznaczony do użytku w połączeniu z liniowym przedwzmacniaczem, takim jak NAGRA PL-L. VPS pozwala słuchaczowi doświadczyć prawdziwego ciepła z biblioteki nagrań winylowych dzięki wyjątkowej wydajności układu lampowego NAGRA.
 
VPS jest najwyższej klasy mostem pomiędzy wkładką gramofonową, a resztą systemu audio i gwarantuje najbardziej przejrzystą jakość przedwzmacniacza w obecnych czasach. Zasilana przez własny zewnętrzny zasilacz (ACPS II z układem "special smoothing circuity") jednostka gwarantuje czystość i klarowność sygnału w torze audio.
 
Obwód elektroniczny wyposażony jest w pozłacane styki oraz nawijane ręcznie transformatory wejściowe, które gwarantują najwyższą jakość przetwarzania w przypadku współpracy z wkładką MC. Metalowa obudowa skutecznie chroni przed nieporządanymi pasożytniczymi interferencjami pola elektromagnetycznego, które są szczególnie obecne w przypadku sygnału z wkladki gramofonowej. Wszystkie złącza VPS są dostępne od tylnej strony urządzenia, przy czym są to pozłacane styki WBT RCA. VPS jest w standardzie wyposażony w pojedynczy stopień wzmocnienia MC, ale może zostać doposażony w dodatkowy drugi stopień wzmocnienia MC lub MM, aby umożliwić dopasowanie parametrów obwodu do drugiego gramofonu .
 
Urządzenie VPS optymalnie działa z podstawą VFS (Vibration Free Support), ktora skutecznie eliminuje wszelkie wibracje mechaniczne, które niechciane mogłyby dostać się do niezwykle czułego układu wzmocnienia.
 
Nagra BPS
 
BPS jest najnowszym dodatkiem do prestiżowych urządznień NAGRA. Wyposażony w tranzystorowy obwód oraz bateryjny zasilacz wysuwa się na prowadzenie pośród kompaktowych i niedrogich przedwzmacniaczy gramofonowych przy zachowaniu tradycyjnej jakości firmy NAGRA.
 
BPS współpracuje zarówno z wkładkami MM, jak i z wkładkami MC wykorzystując do tego unikatowe transformatory użyte rownież w PL-P oraz VPS. Idea zaczerpnięta z  przedwzmacniacza VPS, a użyta w BPS również używa adaptacyjnych układów wejściowych, zbudowanych na niewielkiej dodatkowej płytce. Użycie jednej z sześciu płytek dostarczonych wraz z urządzeniem pozwala na dopasowanie impedancji wejściowej BPS do wkładki gramofonowej, co pozwala otrzymać najlepszą reprodukcję nagrań zarejestrowanych na płytach winylowych.
 
Z racji bardzo małego rozmiaru urządzenia, długość przewodów wewnątrz została zredukowana do minimum, co ma znaczący wpływ na eliminację interferencji elektromagnetycznych napływające ze wsząd do tego czułego urządzenia.
 
Układ elektroniczny BPS charakteryzuje się niewielką konsumpcją prądu, dzięki czemu może być zasilany pojedynczą baterią 9-volt, która wystarcza na około 100 godzin nieprzerwanej pracy. Zbudowana na jednej płytce drukowanej elektronika zawiera elementy dyskretne o jakości militarnej, a wzmocnienie jest zapewnione poprzez selektywnie dobrane i parowane tranzystory bipolarne. Koncensatory użyte w torze audio mają najwyższą audiofilską jakość, a rezystory są metalizowane (MELF).
 
Trasformatory wejściowe MC są skonstuowane i nawijane ręcznie przez firmę NAGRA, zachowując swoją unikalność, a doświadczenie zdobyte przez lata w konstruowaniu profesjonalnych rejestratorów nagrań wpłynęło bezpośrednio na ich jakość. Obudowa jest wyprodukowana w klasycznym wzornictwie i stylu NAGRA ze szczotkowanego aluminium.
 
 
 
NAGRA JAZZ
 
Przedwzmacniacz lampowy klasy High-End
 
Piękno i elegancja
NAGRA JAZZ to przedwzmacniacz czystej klasy A z kompletnie przearanżowanym układem elektronicznym w porównaniu do swego światowej sławy poprzednika PL-P. Przedwzmacniacz wprowadza w świat dźwięku głębokiego, czystego, naturalnego i dobrze zdefiniowanego, osiągającego kres możliwości technologicznych w zakresie zrównoważenia i precyzji. JAZZ posiada pilota pozwalającego na kontrolę przeróżnych funkcji przedwzmacniacza. Firma NAGRA chlubi się korektorem balansu "fine tune", który pozwala zniwelować dysproporcje w obrazie stereo poprzez subtelną korekcję sceny. Układ zamieszczony w obudowie z anodyzowanego i szczotkowanego aluminium posiada regulację balansu, głośności i wybór źródła na przednim panelu, a także klasyczny modulometr.
 
Jakość w każdym detalu
JAZZ używa trzech wysokiej klasy lamp elektronowych oraz sworzonych przez firmę NAGRA transformatorów wejściowych, aby zapewnić klarowność dźwięku bez żadnych zarzutów. Każda lampa użyta w JAZZ była rozgrzana przez 48 godzin i gruntownie przebadana pod maksymalnej wydajności. W tym przedwzmacniaczu nie ma kompromisów w zakresie projektowania układu włączając w to jakość, technologię i prostotę w torze audio.
 
Zasilacz jest zawsze kluczem jeśli chodzi o jakość dowolnego przedwzmacniacza. Zewnętrzna jednostka ACPS II jest zaprojektowana tak, aby zapewnić, cichą i stabilną pracę, tak ważną aby uzyskać najwyższą jakość audio. Przedwzmacniacz JAZZ jest kompletnie odseparowany magneto-elektrycznie od napięć zmiennych, a zasilacz podłączany jest za pomocą bardzo wysokiej jakości złącza LEMO.
 
Wejścia
JAZZ jest wyposażony w 5 stereofonicznych wejść, z których jedno to niesymetryczne (opcjonalnie symetryzowane) wejście XLR, a pozostałe to 4 wejścia RCA single-ended. Wyjście audio jest automatycznie wyciszane podczas zmiany źródła sygnału.
 
Wyjścia
Ostatnim stopniem wzmacniającym JAZZ jest układ parowanych lamp, o wysokiej wydajności. Poziom wyjściowy może być ustawiony pomiędzy 0, a +12 dB za pomocą selektora na przednim panelu urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu można dopasować głośność do optymalnego poziomu wysterowania wzmacniacza.
 
Przełącznik wyjść umożliwia kilka zastosowań:
Output 1, dwie niezbalansowane pary wyjść RCA umożliwiające dalsze podłączenie wzmacniacza lub pary w systemie bi-amping, a także możliwości podłączenia wzmacniacza i dodatkowego rejestratora dźwięku.
Output 2, zbalansowane (symetryczne) wyjście ze  złączami XLR, wyposażone w unikalne transformatory wyjściowe NAGRA zapewniają optymalną wydajność. Więcej informacji na temat złącz symetrycznych można uzyskać w dziale FAQ na stronie nagraaudio.com
 
Wygoda odsłuchu
Pilot dostarczony z urządzeniem zezwala na kontrolę wyboru źródła, balansu "fine tune" oraz poziomu wyjściowego. Silniki są bezpośrednio zamontowane do potencjometrów głośności i balansu, co sprawia, że nie jest wymagany żaden dodatkowy układ regulacji w układzie, a zatem w torze audio nie pojawia się nic, co mogło by zdegradować jakość dźwięku. To jest najbardziej funkcjonalna i najlepsza brzmieniowo metoda do kontroli głośności i balansu w dziedzinie inżynierii analogowej.
 
Tradycyjny pomiar poziomu głośności - modulometr NAGRA
Bardzo precyzyjny modulometr NAGRA, tożsamy z legendarnym NAGRA IV-S, zapewnia  
wielorakie funkcje dzięki dwóm niezależnym wskazówkom na obrotowym mierniku, reprezentując osobno lewy i prawy kanał. Modulometr NAGRA jest bardzo precyzyjnym narzędziem pomiarowym o szerokiej skali i może być wykorzystany w następujących aplikacjach:
-dostrajanie balansu "fine tune" pomiędzy lewym i prawym kanałem
-niwelowanie różnic poziomów głośności pomiędzy różnymi nagraniami
-kontrola poziomu wyjściowego wzmacniacza

 

Copyright © 2013 Intrada s.c. | Wykonanie: Joomla :: Solmedia.pl
Intrada s.c.
ul. Szewska 18a
61-760 Poznań
Poland

Odwiedź nas.

www.hiendcorner.pl >

Napisz.

info@intrada.pl >

Zadzwoń.

+ 48 61 6624098