NAGRA JAZZ

 
Przedwzmacniacz lampowy klasy High-End
 
Piękno i elegancja
NAGRA JAZZ to przedwzmacniacz czystej klasy A z kompletnie przearanżowanym układem elektronicznym w porównaniu do swego światowej sławy poprzednika PL-P. Przedwzmacniacz wprowadza w świat dźwięku głębokiego, czystego, naturalnego i dobrze zdefiniowanego, osiągającego kres możliwości technologicznych w zakresie zrównoważenia i precyzji. JAZZ posiada pilota pozwalającego na kontrolę przeróżnych funkcji przedwzmacniacza. Firma NAGRA chlubi się korektorem balansu "fine tune", który pozwala zniwelować dysproporcje w obrazie stereo poprzez subtelną korekcję sceny. Układ zamieszczony w obudowie z anodyzowanego i szczotkowanego aluminium posiada regulację balansu, głośności i wybór źródła na przednim panelu, a także klasyczny modulometr.
 
Jakość w każdym detalu
JAZZ używa trzech wysokiej klasy lamp elektronowych oraz sworzonych przez firmę NAGRA transformatorów wejściowych, aby zapewnić klarowność dźwięku bez żadnych zarzutów. Każda lampa użyta w JAZZ była rozgrzana przez 48 godzin i gruntownie przebadana pod maksymalnej wydajności. W tym przedwzmacniaczu nie ma kompromisów w zakresie projektowania układu włączając w to jakość, technologię i prostotę w torze audio.
 
Zasilacz jest zawsze kluczem jeśli chodzi o jakość dowolnego przedwzmacniacza. Zewnętrzna jednostka ACPS II jest zaprojektowana tak, aby zapewnić, cichą i stabilną pracę, tak ważną aby uzyskać najwyższą jakość audio. Przedwzmacniacz JAZZ jest kompletnie odseparowany magneto-elektrycznie od napięć zmiennych, a zasilacz podłączany jest za pomocą bardzo wysokiej jakości złącza LEMO.
 
Wejścia
JAZZ jest wyposażony w 5 stereofonicznych wejść, z których jedno to niesymetryczne (opcjonalnie symetryzowane) wejście XLR, a pozostałe to 4 wejścia RCA single-ended. Wyjście audio jest automatycznie wyciszane podczas zmiany źródła sygnału.
 
Wyjścia
Ostatnim stopniem wzmacniającym JAZZ jest układ parowanych lamp, o wysokiej wydajności. Poziom wyjściowy może być ustawiony pomiędzy 0, a +12 dB za pomocą selektora na przednim panelu urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu można dopasować głośność do optymalnego poziomu wysterowania wzmacniacza.
 
Przełącznik wyjść umożliwia kilka zastosowań:
Output 1, dwie niezbalansowane pary wyjść RCA umożliwiające dalsze podłączenie wzmacniacza lub pary w systemie bi-amping, a także możliwości podłączenia wzmacniacza i dodatkowego rejestratora dźwięku.
Output 2, zbalansowane (symetryczne) wyjście ze  złączami XLR, wyposażone w unikalne transformatory wyjściowe NAGRA zapewniają optymalną wydajność. Więcej informacji na temat złącz symetrycznych można uzyskać w dziale FAQ na stronie nagraaudio.com
 
Wygoda odsłuchu
Pilot dostarczony z urządzeniem zezwala na kontrolę wyboru źródła, balansu "fine tune" oraz poziomu wyjściowego. Silniki są bezpośrednio zamontowane do potencjometrów głośności i balansu, co sprawia, że nie jest wymagany żaden dodatkowy układ regulacji w układzie, a zatem w torze audio nie pojawia się nic, co mogło by zdegradować jakość dźwięku. To jest najbardziej funkcjonalna i najlepsza brzmieniowo metoda do kontroli głośności i balansu w dziedzinie inżynierii analogowej.
 
Tradycyjny pomiar poziomu głośności - modulometr NAGRA
Bardzo precyzyjny modulometr NAGRA, tożsamy z legendarnym NAGRA IV-S, zapewnia  
wielorakie funkcje dzięki dwóm niezależnym wskazówkom na obrotowym mierniku, reprezentując osobno lewy i prawy kanał. Modulometr NAGRA jest bardzo precyzyjnym narzędziem pomiarowym o szerokiej skali i może być wykorzystany w następujących aplikacjach:
-dostrajanie balansu "fine tune" pomiędzy lewym i prawym kanałem
-niwelowanie różnic poziomów głośności pomiędzy różnymi nagraniami
-kontrola poziomu wyjściowego wzmacniacza
Copyright © 2013 Intrada s.c. | Wykonanie: Joomla :: Solmedia.pl
Intrada s.c.
ul. Szewska 18a
61-760 Poznań
Poland

Odwiedź nas.

www.hiendcorner.pl >

Napisz.

info@intrada.pl >

Zadzwoń.

+ 48 61 6624098